درب ضد سرقت: راهنمای خرید درب ضد سرقت
تولید درب ضد سرقت

درب ضد سرقت: راهنمای خرید درب ضد سرقت

از جمله متریال ساختمانی که در سالهای اخیر مورد توجه عموم قرار گرفته است درب ضد سرقت است. درب ضد سرقت همانگونه که اسمش پیداست؛ مانعی برای ورود غیر مجاز به ساختمانها و حریم خصوصی افراد است.

یکی از ویژگیهای درب ضد سرقت امنیت بالای آن در مقابل فشار، اهرم نمودن، هرگونه دستکاری و یا تخریب، است. این ویژگی درب ضد سرقت را به متریال مورد علاقه سازندگان مبدل نموده است. درب ضد سرقت در مقایسه با درب‌های معمولی؛ امنیت بسیار بالاتری برای استفاده کنندگان و ساکنان ایجاد می‌نماید. این نوع درب حتی از دربهای با حفاظ اکاردئونی نیز امنیت بالاتری دارند.

برای مشاهده لیست قیمت درب ضد سرقت اینجا کلیک کنید

درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی؛ دارای اجزای پیچیده‌تری است. (اجزایی که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.)
همین اجزا باید ویژگیهایی را برای درب ضد سرقت خلق کند که عبارتند از :

بازدارندگی در برابر ورود غیر مجاز به ساختمان.
آتش پاد بودن.
عایق گرما و سرما.
عایق صوتی.
استحکام در برابر سیل و زلزله و ….

اجزای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ترکیب چوب و فلز است. میزان امنیت درب ضد سرقت به قفل این درب‌ها بستگی دارد. قفل مهمترین قسمت تشکیل دهنده درب ضد سرقت است. قفل‌ها میزان امنیت این نوع درب‌ها را تعیین می‌کنند. در واقع در صورتیکه یک درب ضد سرقت به قفل مناسب و درجه کیفی بالا مجهز نباشد با یک درب چوبی تفاوت چندانی نخواهد داشت.

علاوه براین لولاهای درب ضد سرقت به صورت پنهان از بیرون؛ و یا حتی پنهان از بیرون و داخل؛ کار گذاشته می‌شوند. این مسئله مانع اهرم شدن و باز شدن درب ضد سرقت از این طریق خواهد بود.

درب ضد سرقت از مقاطع درونی فلزی تشکیل شده است. مقاطع درونی با روکش MDF , HDF . شیشه یا فلز و … پوشانده می‌شود.

خرید درب ضد سرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم؛ توجه ویژه ای داشته باشید. آیتم هایی که هنگام خرید درب ضد سرقت باید در نظر گرفت :

فلز به کار رفته در درب ضد سرقت

فلز به کار رفته در چهارچوب درب ضد سرقت باید از آلیاژ با کیفیت تهیه شده باشد. چهارچوب باید در محل اتصال جوشکاری مناسب و مطلوبی داشته باشد. در صورتیکه در محل اتصال چهارچوب از جوشکاری co2 استفاده شده باشد؛ کیفیت بالاتری از جوشکاری را شاهد خواهیم بود.
حداقل قطر ورق چهارچوب فلزی درب ضد سرقت 1.25 میلی‌متر باشد. ورق باید با پوشش مناسب رنگ‌آمیزی شده باشد.

لولای درب ضد سرقت

لولاها باید از جنس با کیفیت انتخاب شده باشند. ضمنا تعداد لولاهای به کار رفته در درب ضد سرقت نباید کم باشد. زیرا درب بر روی لولاها می‌چرخد و لولا باید بتواند وزن درب را تحمل کند. در صورتیکه تعداد لولاها کم باشد یا لولا از جنس با کیفیت انتخاب نشده باشد درب از حالت تنظیم خارج می‌شود. بهترین حالت برای استفاده لولا در درب ضد سرقت تعداد 3 عدد لولای بلبرینگی است.

جنس لایه درب ضد سرقت

جنس لایه درب ضد سرقت نیز یکی دیگر از آیتم‌هایی است که باید به آن توجه ویژه داشت. هرچند به نظر می‌رسد جنس لایه برای زیبایی کار است. اما باید با خصوصیات متریال آشنایی لازم را داشته باشید. مثلا ام دی اف از زیبایی و براقیت بیشتری نسبت به ملامینه و پی وی سی برخوردار است. ضمنا خاصیت ضد خش بودن ملامینه و پی وی سی را نمی‌توان نادیده گرفت.

قفل و یراق آلات درب ضد سرقت

قفل و یراق‌آلات به کار رفته شده در درب ضد سرقت؛ باید از جنس با کیفیت و مرغوب استفاده شده باشد. قطعا مهمترین آیتم در انتخاب درب ضد سرقت؛ توجه به قفل و یراق‌آلات با کیفیت مناسب این محصول است.

در صورتیکه در درب ضد سرقت از قفل و یراق‌آلات نامناسب و بی کیفیت استفاده شده باشد. شما با پرداخت هزینه درب ضد سرقت یک درب معمولی خریده‌اید. درحال حاضر بهترین قفل‌های موجود در بازار قفل kale ترکیه است که دارای پنج سال گارانتی نیز می‌باشد.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید